Aktywności

Mrzeżyno i jego najbliższa okolica oferują całe mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Poniżej znajdą Państwo kilka najciekawszych propozycji.

 • Doskonałą propozycją dla osób chcących odpocząć na łonie natury są spływy kajakowe, organizowane przez firmy na całej długości rzeki Regi. Szlak Regi należy do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce i stanowi dużą wartość pod względem krajoznawczo-przyrodniczym. Długość rzeki to około 180 km, w tym szlaku kajakowego około 135 km. Możliwości spływów jest wiele, szczególnie polecamy jednak szlak kajakowy Trzebiatów – Mrzeżyno o długości ok. 15 km. Spływ rozpoczyna się w centrum Trzebiatowa, a kończy się w Mrzeżynie.
 • Paintball to po prostu super zabawa i niezapomniane chwile.
 • Nordic walking – na to każda pora jest dobra, a po drodze natknąć się można na piękne widoki i spotkania z naturą.
 • Wędkowanie na Redze – jednej z najczystszych rzek w Polsce.
 • W okolicy Mrzeżyna znajduje się kilka oznakowanych szlaków turystycznych. Część z nich przebiega przez samo Mrzeżyno a część biegnie w bliskiej okolicy. Szlaki prowadzą po atrakcyjnych terenach, na których znajdują się obiekty zabytkowe i turystyczne. Urozmaiceniem są przepiękne widoki i krajobrazy. Oto niektóre z nich:
  • Szlak pieszy, nordic walking – niebieski, 17 km – bardzo ciekawy, biegnie przez urokliwą okolicę, pełną pięknych widoków, ciekawych miejscowości i zabytków. Trasę rozpoczynamy w centrum Mrzeżyna, na skrzyżowaniu ulicy Trzebiatowskiej, Bałtyckiej, Tysiąclecia i Torowej. Aby dojść do niebieskiego szlaku musimy pokonać odcinek szlaku czarnego. On doprowadzi nas do miejscowości Roby gdzie styka się ze szlakiem niebieskim.
  • Szlak pieszy, nordic walking – czarny, 23 km – przebiega w bardzo malowniczej okolicy wokół jeziora Resko Przymorskie – piękne widoki, możliwość spotkania różnych gatunków ptaków, zabytki. Ten szlak również zaczynamy w centrum Mrzeżyna na skrzyżowaniu ulicy Trzebiatowskiej, Bałtyckiej, Tysiąclecia i Torowej. Południowa część szlaku to niezła gratka dla pasjonatów fotografii i to bez względu na porę roku.
  • Szlak pieszy, nordic walking – zielony, 32 km – rozpoczyna się w Mrzeżynie przy rondzie i biegnie do Trzebiatowa. Trasa bardzo atrakcyjna prowadzi w pobliżu rezerwatu przyrody „Roby”, którego celem jest zachowanie stanowisk roślin naczyniowych i zarodnikowych, przede wszystkim wrzośca bagiennego i woskownicy europejskiej.
  • Szlak pieszy, nordic walking – „Waganta 01”, 14 km Trasa Mrzeżyno – Trzebiatów nie jest oficjalnym szlakiem, za to przebiega w pięknej i ciekawej okolicy. Biegnie wałem wzdłuż rzeki Regi. Niezależnie od pory roku spacerując szlakiem można zaobserwować sarny, dziki, lisy, jelenie i łosie a także wiele gatunków ptaków jak: czaple, żurawie, orły. Zimą szlak cieszy się największym zainteresowaniem.
  • Szlak pieszy międzynarodowy E9 oraz szlak rowerowy międzynarodowy E10 – są opisane na wszystkich mapach, a ich trasa pokrywa się z w/w szlakami.
  • Ścieżka rowerowa Mrzeżyno – Pogorzelica – Niechorze – została otwarta w 2012 roku i łączy nadmorskie miejscowości. Trasa jest ciekawa i prowadzi przez tereny ogólnie niedostępne od 1936 roku. Na ścieżce zbudowane są miejsca odpoczynku z ławkami i stolikami. Prowadzi przez punkt widokowy i w pobliżu rezerwatu przyrody „Nadmorski bór bażynowy”.
  • Ścieżka rowerowa Mrzeżyno – Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Ustronie Morskie – to atrakcyjna trasa. Prowadzi w większości lasem, wzdłuż jeziora Resko Przymorskie, a tuż za Kołobrzegiem biegnie klifem wzdłuż wybrzeża morskiego. Ten odcinek jest pełen przepięknych krajobrazów gdyż ścieżka biegnie tuż przy plaży. Latem oblegana przez turystów zwłaszcza na odcinku Dźwirzyno – Ustronie Morskie.
 • Wyprawy w morze na dorsza cieszą się dużym zainteresowaniem od lat. Bez większego problemu można znaleźć firmy zajmujące się tylko tym. Czas trwania rejsu jest różny, zależny od opłaty. Należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport, ponieważ wędkowanie może odbywać się na wodach terytorialnych innych państw. Ze sobą obowiązkowo należy mieć odzież nieprzemakalną i buty gumowe. Sprzęt można wypożyczyć bezpośrednio na łodzi.
 • Amatorzy jazdy konnej mogą spróbować swoich sił w Stajni Pestka w Mrzeżynie przy ulicy Kołobrzeskiej 2. Jest to kameralna stajnia rekreacyjno-rehabilitacyjna, działająca od 2000 roku. Oferuje ona przede wszystkim jazdę rekreacyjną, ale również: hipoterapię, imprezy integracyjne, organizację żywych lekcji historii połączonych z jazdą konną, a także kuligi, przejażdżki wozem czy urodziny w siodle. Jeśli nie mieliście Państwo wcześniej styczności z końmi i jazdą konną, to w Stajni Pestka z pewnością postawicie pierwsze kroki – począwszy od wejścia na konia, aż do pierwszego wyjazdu w teren.